Auction 52 / Books, autographs and manuscripts

mon 10 JUNE -  mon 17 JUNE 2024
Lot 112

Plutarchus [e altri], Lull Ramon [e altri]

Filosofia

Lotto di 2 importanti opere di filosofia.

XVI-XVII secolo.

Compongono il lotto: 1) Lull Ramón, ...Opera ea quae ad adinuentam ab ipso artem uniuersalem, scientiarum artiumque omnium breui compendio, firmaque memoria [...] pertinent... Argentorati: Sumptibus haeredum Lazari Zetzneri, 1651. [Legato con] J. Alsteld, Clavis artis Lullianae... Argentorati: sumptibus haeredum Zetzneri, 1652; 2) Plutarchus, ...Opuscula (quæ quidem extant) omnia... (Venetiis: per Io. Ant. & fratres de Sabio, sumptu & requisitione d. Melchioris Sessa, 1532 mense Martio). Difetti e mancanze, lotto non passibile di restituzione.

Il Plutarco ha il frontespizio entro curiosa cornice xilografica abitata, la legatura è del Settecento.

Auction expired!!!
The lot was sold at a value of: 693 €